گـــــــــــــــــــــرافیک
.:: Your Adversing Here ::.
 

ازدواج موقت چیست و چرا ازدواج موقت یک ضرورت اجتماعی است؟

ازدواج موقت چیست و چرا ازدواج موقت یک ضرورت اجتماعی است؟

موضوعات

1.ازدواج موقت چیست؟

2.چرا ازدواج موقت یک ضرورت اجتماعی است؟

3.مشکل جنسی جوانان

4.فلسفه ازدواج موقت

5. یک نکته مهم دیگر

6.تکلیف فرزندان ازدواج موقت

7.ازدواج مسیار

8.نتیجه بحث

به ادامه مطلب مراجعه کنید.

.: ادامه مطلب :.
 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: پنج شنبه 28 دی 1391برچسب:,
 • بنر چیست و چند نوع است؟

  بنر چیست و چند نوع است ؟

  ارائه پیام تبلیغات در قالب و فرمت گرافیک و با شیوه هنری، شمای کلی بنر می باشد. به عبارتی دیگر پیامی است که به شکلی هنری، شامل تصاویر و متون زیبای ثابت یا متحرک، روی صفحات وب سایتها ظاهر می شود که بر اساس یک سفارش صورت می‌گیرد و بینندگان را به سایت آگهی دهنده هدایت می‌نماید. بنرها همانند پوسترها جهت تبلیغات طراحی و چاپ می گردند و پیام تبلیغاتی خود را در قالب یک طرح هنری و گرافیکی به مخاطب عرضه می دارند. متون به کار رفته در طراحی بنرها اغلب تبلیغاتی است و از جملات زیبا و آراسته در آن استفاده می گردد. هزینه طراحی و چاپ بنرها معمولا از پوسترها ارزان تر هستند زیرا جنبه تبلیغاتی آن بالاتر و در نتیجه صرفه اقتصادی آن باید بیشتر باشد. هرچند تبلیغات از طریق بنر تنها راهکار تبلیغ نیست و این روش هم مزایا و محدودیت‌های خاص خود را دارد، ولی تجربه نشان می‌دهد که استفاده هوشمندانه از بنر به‌ ویژه در معرفی نام تجاری (برند) و پیشبرد فروش بسیار موثراست.

  بسیاری از آگهی دهندگان به شناخت کامل‌تری از تبلیغات بنر (Banner Advertising) نیاز دارند تا بتوانند به‌خوبی از آن استفاده کنند. براساس آمار سازمان بین‌المللی تبلیغات (IAB)، ‌در سال ۲۰۰۰ میلادی، تبلیغات از طریق بنر ۴۷ درصد کل تبلیغات آنلاین را تشکیل داده است. به‌ ویژه اگر توجه کنیم که رقم کل تبلیغات آنلاین در این سال ۲/۸ میلیارد دلار بوده، بیشتر به اهمیت این نوع تبلیغات پی می‌بریم. بنرها از لحاظ سایز و از لحاظ افقی یا عمودی بودن و نیز از لحاظ دیجیتالی یا چاپی بودن به چند دسته تقسیم می شوند: ...

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.
 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: سه شنبه 26 دی 1391برچسب:,
 • یک مشکل بزرگ در امر ازدواج و مهریه یک بحران...

  یک مشکل بزرگ

  امروز مسأله تشکیل خانواده و ازدواج جوانان به صورت یکى از پیچیده ترین مسایل حادّ اجتماعى درآمده است، و کمتر خانواده اى است که داراى دختر و پسر جوانى باشد و با این موضوع دست به گریبان نباشد.
  بسیارى از مشکلات طاقت فرساى این مسأله مهم و در عین حال ساده، زندگى را در کام خود فرو برده و به صورت هیولایى وحشتناک درآورده است.
  دختران زیادى در خانه ها مانده و در انتظار ازدواجند، و  درحالى که هیچ مشکل اساسى ندارند، خود را در برابر انبوهى از مشکلات جانکاه و موانع غیرقابل عبورى مشاهده مى کنند.
  از سویى دیگر نیز، پسران زیادى، سنین شاداب جوانى را پشت سر گذارده، و در زندگى سرگردانند، در حالى که آرزوى تشکیل خانواده را دارند، آداب و رسوم زشت اجتماعى و پیرایه هاى غلطى که به این امر حیاتى بسته اند، آنها را از رسیدن به مقصود باز مى دارد.
  و عجیب این است که این مسأله در خانواده هاى مرفّه و فقیر از امور پیچیده به حساب مى آید ! چرا که هرکدام کوهى از توقّعهاى غلط را بر دوش مى کشند، و زیر آوار سنگینى از آداب و رسوم موهوم دست و پا مى زنند.
  و اسفبارتر اینکه چون پایه ها از آغاز کج گذارده مى شود، بناى بسیارى از خانواده ها، تا گنبد دوّار کج مى رود، و چون شالوده محکمى ندارد پیوسته دستخوش نوسانات و اضطرابات و ناراحتیها مى شود.
  این در حالى است که مى دانیم «خانواده بزرگ بشرى» از همین «خانواده هاى کوچک» تشکیل مى شود که هر یک به منزله آجرى در این ساختمان عظیم است، و استحکام این ساختمان عظیم بستگى به استحکام این واحدهاى کوچک دارد.
  اگر این آجرها محکم و صاف و با دوام و پرصلابت باشند این مجموعه عمر طولانى و مفید دارد، و به عکس اگر سست و ناموزون باشد، دائم دستخوش تلاطم و ناهنجاریها است، و به سرعت از هم فرو مى پاشد و متلاشى مى شود.
  بنابراین، مسأله تشکیل خانواده براساس الگوها و معیارها و ارزشهاى صحیح، از یکسو رابطه مستقیم و نزدیکى با حلّ مشکلات خانوادگى و نابسامانیهاى شخصى مردم دارد، و از سوى دیگر نیز پیوند روشنى با حلّ مشکلات اجتماعى دارد.
  به همین دلیل براى تحکیم روابط عمومى و اجتماعى انسانها، باید قبل از هر چیز به فکر استحکام ریشه اصلى افتاد، و پایه هاى خانواده را بر شالوده قوى و محکم بنا نمود.
  جالب این است که در روایات اسلامى تشکیل خانواده به ساختن یک بنا تشبیه شده، آن هم بنایى محبوب نزد خدا; چنان که در حدیثى از رسول خدا(صلى الله علیه وآله)مى خوانیم:
  ما بُنِىَ بَناءٌ فِى الاِسْلامِ اَحَبُّ اِلى اللّه مِنَ التَّزْوِیِج;(1)
  بنایى در اسلام نزد خدا محبوبتر از تزویج نیست.
  و نیز قابل توجّه اینکه قرآن سرچشمه آرامش و امنیّت را تشکیل زندگى صحیح خانوادگى مى شمرد، در آنجا که مى فرماید:
  (وَمِنْ آیاتِهِ اَنْ خَلَقَ لَکُمْ مِنْ اَنْفُسِکُمْ اَزْواجاً لِتَسْکُنُوا اِلَیْها وَ جَعَلَ بَیْنَکُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً اِنَّ فِى ذلِکَ لاَیات لِقَوْم یَتَفَکَّرُوْنَ);(2)
  یکى از آیات و نشانه هاى عظمت خدا این است که همسرانى از جنس شما براى شما آفرید تا آرامش خویش را در کنار آنها پیدا کنید، و در میان شما محبّت و دوستى و رحمت قرار داد، در این نشانه هاى بسیارى است براى کسانى که اندیشه مى کنند!
  ولى متأسّفانه بسیارى از عقلا و اندیشمندان نیز به این مرحله که مى رسند از اندیشه در عوامل اصلى مودّت و رحمت باز مى مانند، و تمام اندیشه ها متوجّه آداب و رسوم غلط و ارزشهاى موهوم و پندارهاى خرافى مى شود!

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.
 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: سه شنبه 26 دی 1391برچسب:,
 • چرا حجاب ضرورت دارد و نتیجه منطقی نفی حجاب چیست ؟

  چرا حجاب ضرورت دارد ؟_

  «نخستين وظيفه آداب و تقاليد اجتماعي که سازنده قوانين اخلاقي هر اجتماع است، آن است که روابط ميان دو جنس مرد و زن را بر پايه هاي متين استوار سازد. چه اين روابط پيوسته منشأ نزاع و تجاوز و انحطاط به شمار مي رود. اساسي ترين عمل تنظيم اين روابط همان ازدواج است.
  لاندر ميگويد: "در قبيله ياريبا امر زن گرفتن از طرف بوميان با بي علاقگي تلقي مي شود ، چنانکه که گوئي اين کار با چيدن يک خوشه گندم نزد آنان برابر است ، چه عشق و محبت در ميان آنان وجود خارجي ندارد . چون ارتباطات جنسي پيش از ازدواج ممنوع نيست ، به اين جهت ...

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.
 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: سه شنبه 26 دی 1391برچسب:,
 • آموزش ابزار در نرم افزار کورل دراو

  آموزش ابزار در نرم افزار کورل دراو

  1. انتخاب کردن ابزار Graph Paper

  2. انتخاب کردن ابزار Spiral

  3. انتخاب کردن ابزار Ellipse

  4. انتخاب کردن ابزار Rectangle

  5. ابزار Pan

  6. انتخاب کردن ابزار Zoom

  7. انتخاب کردن ابزار Shape

  8. انتخاب کردن ابزار Pick

  9. شئ یا Object چیست؟

  10. منتقل کردن پالت به فضای کار (Workspace)

  و ....

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.
 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: دو شنبه 25 دی 1391برچسب:,
 • نکات مهم در طراحی یک کاتالوگ و بروشور

  نکات مهم در طراحی یک کاتالوگ و بروشور

   

  کاتالوگ به مجموعه گردآوری شده از محصولات یا خدمات ارائه شده توسط یک شرکت یا یک موسسه با ریزترین اطلاعات مورد نیاز برای فروشنده یا واسطه آن کالا یا خدمات گفته می شود.

  در اینجا می خواهیم نکات مهم طراحی کاتالوگ و بروشور را بیان کنیم:

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.

  برسی دی پی آی، ال پی آی و پی پی آی در گرافیک

  یکی از مواردی که در کشور ما چندان به آن پرداخته نشده پژوهش در گرافیک و چاپ است.
  در حالی که همه می دانیم ورود طراحان گرافیک جوان به بازار کار و عدم آشنایی آنها با مفاهیم بنیادی و مشکلات طراحی تا چاپ، چه زیانهایی به مجموعه خانواده گرافیک و چاپ می زند. هر روزه شاهد چاپ مقوله های مختلفی هستیم که هر یک به نوعی مشکلاتی در درون خود دارند. برخی قابل اغماض و برخی دیگر از چشم عوام نیز پوشیده نیستند. بنابراین ناچار به تجدید چاپ و پرداخت خسارات میلیونی می شوند.

  در مکالمات روزمره طراحان گرافیک بسیار می شنویم که...

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.
 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: دو شنبه 25 دی 1391برچسب:,
 • آموزش تکنیک اسکراچ برد

  آموزش تکنیک اسکراچ برد

  اسکراچ برد مقوای مخصوصی است که در اوایل قرن بیستم به وسیله ی چالرز جی راس که لیتوگراف فیلادفیایی می باشد اختراع شد و جای سنگ های لیتو گرافی را گرفت این کاغذ که هنوز به وسیله ی کمپانی راس فیلادفیا تهیه می شود ٬که شامل لایه ی نازک از گچ خوب و سفت است که با چسپ مخصوصی درهم آمیخته و روی آن پرس شده است ضخامت این گچ خیلی کم است و از 7/. میلیمتر بیشتر تجاوز نمی کند و وقتی که خشک بشود خیلی محکم و صاف می گردد حوالی 1920 شخصی کشف کرد اگر لایه ی نازکی از مرکب مشکی روی این ورقه ی گچی اضافه کنند تا سطح آن مشکی شود و بعد به وسیله ی ابزار نوک تیز روی آن را خراش دهند خراش ها به صورت خطوطی سفید و با فرمی خاص که بستگی به نحوه ی خراش ادرد نمایان می شوند به این ترتیب نتایج گرافیکی فوق العاده ای خلق می شود تا آن زمان این مقوا٬مقوای راس نامیده می شد ولی امروزه این نوع مقوا را مورد استفاده ی تکنیکی قرار می دهند که اسکراچ برد نامیده می شود . اجرای طرح روی این مقوا ها را طراحی اسکراچ برد می گویند.

  لوازم مورد نیاز برای این فعالیت :

  • پاستل یا مدادشمعی
  • رنگ سیاه گواش
  • قلم مو
  • مقوای سفید
  • وسیله نوک تیز برای خراش دادن

  گام اول :
  ابتدا با پاستل تمام صفحه مقوا را به رنگ های دلخواه رنگ می کنیم ،به نحوی که جایی خالی یا سفید نماند.(می توانید بنا به طرح که دارید رنگ گداری کنید و یا فقط تک رنگ و دو رنگ و..استفاده کنید.بهتر است مقوای استفاده شده برای این کار تا اندازه ای ضخیم باشد یعنی استفاده از مقوا های گرم بالا)

      

  گام دوم :
  با گواش مشکی تمام سطح کارمان را می پوشانیم تا هیچ رنگی مشخص نباشد.(می توانید به جای گواش مشکی از پاستل هم استفاده کنید البته باید پاستل مورد استفاده چرب باشد تا روی رنگ ها را بگیرد و صفحه تمام مشکی به شما بدهد.)

       

  گام سوم :
  وقتی که خشک شد،با وسیله ی نوک تیزمان روی مقوا طرح دلخواهمان را خراش می دهیم.

    

   

  دوستان عزیز این تصاویر فقط برای آموزش است به همین دلیل از یک طرح ساده استفاده شده ، شما می توانید طرح های قوی تر و بهتری را انتخاب کنید وبا تمرین و تکرار به صورت حرفه ای انجام دهید .  

   

  خانم ماه بانو ...

  سلام
   
  برای انجام دادن اسکراچ برد اول بهتره که برای زیباتر شدن طراحی از پاستل استفاده کنید . روی مقوای گلاسه با مداد شمعی رنگ آمیزی کنید وبعد با استفاده از مرکب خوش نویسی با قلمو سطح کار را کاملا بپوشانید. بعد با استفاده از قلم فلزی یا تیغ و یا سوزن و یا کاتر روی مقوا طرح مورد نظر را بکشید .به نظر من با کاتر بهتر می شود کار کرد.
   
  مشکل شما اینه که با جوهر راپید رنگ آمیزی می کنید در صورتی که باید از مرکب استفاده کنید . در ضمن موقع کار کاتر را طوری در دست بگیرید که دستتان به سطح کار برخورد نکند. به هرحال بعضی اوقات کمی کثیف کاری دارد .   
   
  اگه سوالی داشتید در خدمتم .
   
  موفق باشید.
   

  تکنیک قلم فلزی

  قلم فلزی


  مواد و ابزار لازم: قلم فلزی، پالت، آب مركب، مداد
  در كار با قلم فلزی بعد از انتقال طرح بر روی مقوا و تهیه رنگهای مایع رقیق كار خود را آغاز می‌كنیم. خطوط ایجاد شده توسط قلم فلزی به شكل هاشور است كه گاه این خطوط متقاطع می باشد و متناسب با طرح كاربرد دارد. در این تكنیك ضخامت و یا نازكی خطوط هاشور از طریق فشار دست بر روی سطح كار ایجاد می‌شو د. قلم فلزی خود به تنهایی یك تكنیك می باشد و یا می تواند با سایر تكنیك ها تلفیق شود.هاشور زدن بر روی زمینه با رنگهای مختلف هم می توان انجام شود كه این امر مرتبط با موضوع و سلیقه تصویرگر می باشد.

   


 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: چهار شنبه 20 دی 1391برچسب:,
 • مونو پرینت

  مونو پرینت  مواد و ابزار لازم:شیشه، رنگ روغن ، كاغذ كاهی، پارچه، مداد و قلم مو، كاغذ چاپ، طرح آماده ، شیشه یا پالت رنگ، غلتك... چاپ به دو روش صورت می گیرد طراحی روی شیشه، طراحی پشت كاغذ.


  طراحی روی شیشه: ابتدا طرح مورد نظررا زیر شیشه قرار می دهیم و با قلم مو و رنگ مناسب طرح را روی شیشه می كشیم باید دقت شود كه رنگ گذاری روی شیشه با سرعت انجام شود، چون امكان خشك شدن رنگ زیاد است. پس از رنگ گذاری می توان قسمت های زاید طرح را به وسیله پارچه تمیز كرد. سپس كاغذ را روی شیشه قرار می دهیم و طرح را با مالش دست و یا غلتك روی كاغذ منتقل و نمایان می سازیم.


  چاپ پشت كاغذ:سطح شیشه را با یك لایه رنگ پوشانده و كاغذ باطله را روی شیشه می گذاریم و برمی داریم چند باراین كاررا تكرارتا كاغذ به شیشه نچسبد. پس كاغذی را كه روی آن طرح كشیده شده را طوری می گذاریم كه سطح سفید كاغذ زیر و طرح روبروی ما باشد كاغذ را با چسب روی شیشه محكم می‌كنیم. از روی طرح با یك شی تقریبا" نوك تیز می كشیم. همچنین می توان برای این كه اثری از طرح روی كاغذ نماند طرح را روی كاغذ پوستی كشیده وكاغذ پوستی را روی كاغذ عادی قرار داد.

  در پایان کار ، رنگ روی شیشه را با تینر و یا بنزین از سطح شیشه پاک میکنیم .

   

 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: چهار شنبه 20 دی 1391برچسب:,
 • چاپ باتیک چه نوع چاپی است ؟

  چاپ باتیک

  این هنر قبل از اسلام از طریق جاده ابریشم و بوسیله تجار آذربایجانی به ایران آمد و در آغاز بصورت ابتدایی آن (باتیک تک رنگ) در شهر تبریز رایج بود. صورت ابتدایی چاپ باتیک بدین ترتیب بود که از ترکیب برگ درخت مو, سود سوز آور و خاک رس ماده ای مقاوم و چسبناک بدست می آوردند و قسمتهایی از پارچه را بوسیله قلم مو با این ماده می پوشانده و تمامی پارچه را رنگرزی میکردند. پس از شستشوی پارچه قسمتهایی آغشته به چسب به رنگ اصلی پارچه و قسمتهای دیگر رنگین می شد.در ایران به جای برگ موز از پیه گوسفند , موم خالص عسل و سقز خام این ماده را می ساختند که نام بین المللی آن " واکس باتیک " و در آذربایجان به "روغن کلاقه ای" موسوم است...

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.
 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: پنج شنبه 14 دی 1391برچسب:,
 • smsهای خنده دار از داستان های غضنفر

  smsهای خنده دار از داستان های غضنفر

  .غضنفر برق خونه‌شون رفته بود، یه قابلمه برمی‌داره میره در خونه غضنفر شماره 2 و میگه: میشه یک کم برق به ما قرض بدید؟
  دومی میگه: دیونه لااقل یه ظرف پلاستیکی می‌آوردی که برق نگیرت.

  ...............................................

  ?.یک روز راننده تاکسی از مسافرش می‌پرسه: آقا ببخشید شما ژاپنی هستید؟
  اون میگه نه.
  بار دوم ازش می‌پرسه: شما ژاپنی هستید؟
  بازم میگه نه.
  بار سوم بازم می‌پرسه، یارو از کوره در میره میگه: آره!
  راننده تاکسی میگه: به قیافت نمیاد!

  ...............................................................

  .به یارو میگن: سفر حج چطور بود؟
  میگه: عالی. خیابوناش تمیز، برجاش بلند، ماشینا همه آخرین مدل. یه جای دیدنی هم داشت که خیلی شلوغ بود من نرفتم.

  ...............................................................

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.
 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: یک شنبه 3 دی 1391برچسب:,

 • shomal24

  مهدی

  shomal24

  http://shomal24.loxblog.com

  گـــــــــــــــــــــرافیک

  ازدواج موقت چیست و چرا ازدواج موقت یک ضرورت اجتماعی است؟

  گـــــــــــــــــــــرافیک

  به وبلاگ من خوش آمدید، امید وارم مطالبی که در وبلاگم قرار میدم براتون مفید باشه . خواهش می کنم اگه پیشنهاد و یا انتقادی دارید حتماً در قسمت نظرات بنویسید... موفق باشید. به وبلاگ من خوش آمدید

  گـــــــــــــــــــــرافیک